lubuska.policja.gov.pl

Policjanci z woj. lubuskiego przejęli 15 tys. paczek nielegalnych papierosów

Policjanci z Sulęcina (Lubuskie) zatrzymali 41-latka, który przewoził ponad 15 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wyliczyli, gdyby trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 300 tys. zł – poinformowała Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi on także liczyć się z karą pozbawienia wolności do trzech lat – dodała policjantka.

41-latka zatrzymali policjanci kryminalni w połowie minionego tygodnia po tym, jak podczas kontroli drogowej znaleźli w kierowanym przez niego aucie dostawczym nielegalne papierosy.

Mężczyzna początkowo twierdził, że nic nie przewozi i nie ma dostępu do przestrzeni ładunkowej pojazdu. Wyręczyli go policjanci, którzy sami ją otworzyli.

„Przedział ładunkowy auta dostawczego po brzegi był wypełniony kartonami, w których było ponad 15 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd wraz z kontrabandą zabezpieczony” – powiedziała Klaudia Biernacka.

PAP

drukuj