fot. PAP/Wojtek Jargiło

Prezes PiS J. Kaczyński zaangażował się w kampanię wyborczą prezydenta A. Dudy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaangażował się w kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas spotkania z młodzieżą zachęcał do walki o lepsze jutro.

Podczas gdy prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, w Polsce cały czas toczy się kampania wyborcza. W Lublinie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się z młodzieżówką partii.

– Bardzo często mówiłem, bo mówię o tym od lat, że Polska jest i powinna pozostać „wyspą wolności” – podkreślał Jarosław Kaczyński.

To główne przesłanie, które prezes PiS skierował do młodzieży. Jak mówił, dziś przez poprawność polityczną i związaną z nią cenzurą, wolność bywa naruszana.

– Ważne jest to, by rozumiało to wasze pokolenie, by wasze pokolenie rozumiało, że wolność jest ogromną wartością – zaznaczył szef PiS.

Wolność nie tylko do wyrażania własnego zdania, ale także do życia na godnym poziomie.

– My jesteśmy obozem wolności i jeśli w Polsce wolność nie ma się cofać, a ma się rozszerzać – także na te dziedziny, o których była tutaj mowa, także jeżeli chodzi o praktyczną wolność człowieka (…) – to musimy powiedzieć jasno: Andrzej Duda musi zostać prezydentem Rzeczypospolitej – akcentował Jarosław Kaczyński.

Wybory prezydenckie odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

TV Trwam News

drukuj