fot. flickr.com

IMGW: burze z gradem i silne deszcze w siedmiu województwach

IMGW we wtorek po południu wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym deszczem w województwach: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

Jak podaje IMGW, intensywne deszcze będą występowały na terenie wszystkich wspomnianych siedmiu województw. Wysokość opadów może wynieść do 45 mm.

W województwach: wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim mogą wystąpić również burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się śledzenie komunikatów pogodowych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl