fot. PAP/Marcin Bielecki

Prezes J. Kaczyński: Będą dopłaty i cały mechanizm obniżenia ceny węgla. Surowiec ma być po 1 000 złotych

Lider Zjednoczonej Prawicy podczas wczorajszego spotkania z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie był pytany m.in. o to, czy węgiel przed zimą trafi do odbiorców indywidualnych.

Rząd sprowadza węgiel z zagranicy. Deficyt na rynku powstał po tym, jak Polska zdecydowała o wprowadzeniu zakazu importu rosyjskiego surowca. To spowodowało podwyżki cen tego paliwa. Zjednoczona Prawica wprowadziła już m.in. dopłaty do węgla.

Będą dopłaty i będzie cały mechanizm obniżenia ceny węgla. Takim celem jest 1 999 zł, plus 1 000 zł dopłaty, czyli węgiel po 1000 złotych. Biorąc pod uwagę inflację, to będzie tak jak w zeszłym roku – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński wskazał też, że rząd próbował zorganizować dystrybucję surowca poprzez składy węgla, ale te – jak mówił – „nie były tym kompletnie zainteresowane”.

Oni po prostu chcą trzymać ten węgiel, aż ludzie będą zmuszeni kupować go nawet po 4 tys. złotych.  Teraz chcemy dystrybuować węgiel przez samorządy – mówił prezes PiS.

Lider Zjednoczonej Prawicy dodał, że każda gmina w Polsce dostała co najmniej 2 mln 900 tys. zł, każdy powiat co najmniej 6 mln 100 tys. zł, każdy samorząd województwa blisko 33 mln złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl