fot. PAP/Jakub Kamiński

J. Kaczyński: nie uznajemy, że sprawa władzy w Polsce została rozstrzygnięta

Wygraliśmy wybory i wygraliśmy je w sposób dość zdecydowany, ale to w żadnym razie nie oznacza, że uznajemy, że sprawa władzy w Polsce została rozstrzygnięta – mówił podczas poniedziałkowego oświadczenia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Z oficjalnych danych PKW wynika, że w wyborach do PE, PiS uzyskało 45,38 proc. głosów, KE – 38,47 proc., Wiosna – 6,06 proc., Konfederacja – 4,55 proc., Kukiz’15 – 3,69 proc., a Lewica Razem – 1,24 proc. PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska – 22, a Wiosna – 3.

Jarosław Kaczyński dziękował wyborcom za poparcie i wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, bo – jak ocenił – frekwencja w wyborach do PE to „nowa jakość”.

Dziękował również tym, którzy przyczynili się do zwycięstwa PiS-u, w tym sztabowi wyborczemu.

„Muszę wymienić tutaj pana premiera Mateusza Morawieckiego – tak i teraz był na pierwszej linii, on jest niebywale wręcz odporny na wszelkiego rodzaju trudy i tym razem tą ogromną odporność wykazał, był na dziesiątkach i więcej spotkań, zabierał głos, dziesiątki jeśli nie przeszło sto razy, był – można powiedzieć – jak zwykle niezwykle aktywnym uczestnikiem kampanii wyborczej” – mówił prezes PiS.

„Chciałbym podziękować pani premier Beacie Szydło za wspaniałą pracę i to nie tylko w swoim okręgu wyborczym, gdzie odniosła ten gigantyczny sukces, przeszło pół miliona głosów, ale także za pracę w całym kraju, czuła się odpowiedzialna za całą partię, nie tylko za swój okręg i rzeczywiście wykonała też olbrzymią pracę” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj