fot. PAP/Vladyslav Musiienko

Upokorzenie Rosji

Upadek miasta, które już było w rękach Rosjan dzień po tym, jak Rosja ogłosiła aneksję tego terytorium, jest dla Rosji upokarzające – mówił Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Łyman stanie się symbolem porażki Rosjan. [czytaj więcej]

– Upadek miasta, które już było w rękach Rosjan dzień po tym, jak Rosja ogłosiła aneksję terytorium i uznaje to za swoje terytorium, jest dla Rosji upokarzające. Oznacza to, że w świetle doktryny państwowej, doktryny rosyjskiej, Rosja prowadzi wojnę na swoim terytorium. Jest to absurdalne – powiedział Jakub Kumoch.

To najlepszy komentarz, ile warte są aneksje Władimira Putina, jeżeli dzień później pada miasto – dodał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

– Udało im się uciec z Łymanu, bo gdyby zostali otoczeni i mieli spektakularną kapitulację jednostki rosyjskiej, a wątpię, by rosyjskie jednostki miały morale, żeby zrobić obronę twierdzy brzeskiej albo Stalingradu, to dopiero byłaby klęska Putina – zauważył.

W piątek Władimir Putin ogłosił włączenie do Rosji czterech ukraińskich obwodów: donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl