fot. PAP/Radek Pietruszka

Rekonstrukcja rządu to kwestia najbliższych dni

Rekonstrukcja rządu to już fakt, kwestia najbliższych dni. O zmiany w tym zakresie pytany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Rekonstrukcja rządu to już fakt. Prawo i Sprawiedliwość po dymisji Jarosława Gowina, by utrzymać większość, podjęło współpracę z Partią Republikańską oraz ugrupowaniem OdNowa, Marcina Ociepy. Część zmian w rządzie będzie odpowiedzią na zobowiązania koalicyjne – mówił wicepremier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”.

– Zmiany będą niedługo. Są to zmiany o charakterze technicznym i koalicyjnym. W jednym przypadku będzie zmiana o charakterze zasadniczym. Więcej nie mogę w tym momencie powiedzieć – wskazał Jarosław Kaczyński.

Pewne jest, że nie zmieni się premier, który stał się twarzą batalii, jaką rząd toczy z Komisją Europejską. Prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński, był pytany także o polityczną presję ze strony Brukseli. Oznajmił, że to Polska organizuje front oporu przeciwko wizji Unii, jaką forsują główne polityczne siły w Europie.

– Zmiana władzy w Polsce na uległą i poddaną ułatwi realizację celu – strategicznego i dalekosiężnego. Nie jest nim jakaś Europa federalna, lecz właśnie superpaństwo, całkowicie niedemokratyczne, z hierarchizacją narodów polegającą na tym, iż jedne utrzymują status suwerennych – na przykład Niemcy i obywatele niemieccy – a Polska i Polacy już nie – podsumował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS podkreślił, że nie ma mowy o polexicie, a scenariusz wypchnięcia Polski i Węgier z UE jest bezpodstawny.

TV Trwam News

drukuj