Premier: zwiększenie przepustowości portu w Radomiu do 10 mln pasażerów jest wielką sprawą

Zwiększenie przepustowości portu w Radomiu do wielkości zdolnej do przyjęcia 10 mln pasażerów jest wielką sprawą ; to inwestycja ponad 1 mld zł – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas podpisania uzgodnienia ws. zarządzania lotniskiem w Radomiu przez „Porty Lotnicze”.

Premier wziął udział w uroczystości podpisania oświadczenia ws. uzgodnienia Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” jako zarządzającego lotniskiem – Radom Sadków.

Oświadczenie zostało podpisane przez pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaja Wilda oraz wiceszefa MON i kandydata na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza.

Mateusz Morawiecki dziękował w swoim wystąpieniu Skurkiewiczowi za przyciągnięcie Portów Lotniczych do Radomia.

„To jest wielka przyszłość dla Radomia, zwiększenie przepustowości portu czy zbudowanie tego portu do wielkości zdolnej do przyjęcia 10 mln pasażerów, portu, który będzie spójny z rozwojem, koncepcją infrastruktury lotniczej, komunikacyjnej Rzeczpospolitej Polskiej jest dla Radomia wielką sprawą” – mówił szef rządu.

„To, co udało się tutaj zrobić, podpisanie tej pierwszej umowy i wielka, potężna inwestycja, którą minister Wojciech Skurkiewicz tutaj dla Radomia przyprowadził wielkości ponad 1 mld zł jest bardzo ważna z punktu widzenia tworzenia realnych miejsc pracy” – dodał premier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl