fot. twitter.com

Premier M. Morawiecki o głosowaniu ws. KRS: Wszystko nastąpiło w prawidłowy sposób

Nie było żadnych nieprawidłowości przy głosowaniu w sprawie posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa – powiedział w wywiadzie dla RMF premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej zarzuty w tej sprawie padały ze strony Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

Marszałek Elżbieta Witek zdecydowała o powtórzeniu głosowania, w którym Sejm wybierał posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. Opozycja mówiła o oszustwie. Padały zarzuty, że PiS powtórzyło głosowanie, bo mogło je przegrać. W Sejmie było słychać głos – i tu cytat – „Trzeba anulować, bo my przegramy. Za dużo osób po prostu jest”.

Premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że głosowanie musiało zostać powtórzone ze względu na problemy techniczne u wszystkich posłów, tych z PiS-u, ale i tych z opozycji.

– Widziałem np., że pani Iwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy Obywatelskiej podeszła do pani marszałek i sugerowała pewne kłopoty. Widziałem wymachujących kartami posłów opozycji, którzy mówili, że są kłopoty z głosowaniem – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Takie argumenty nie przekonały opozycji. Lewica chce, żeby sprawą zajęła się prokuratura. Platforma żąda z kolei odwołania marszałka Sejmu.

– Marszałek Sejmu nie widzi wyników tych głosowań, dopóki one się nie pokażą na tych tablicach – podkreślał premier RP.

Sejm na członków Krajowej Rady Sądownictwa wybrał posłów: Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego i Kazimierza Smolińskiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl