fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier M. Morawiecki: Polska jest europejskim liderem elektromobilności

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że inwestycja w elektromobilność to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także możliwości rozwoju technologii i kreatywności w Polsce.

W Stalowej Woli szef rządu wziął udział w uroczystości ogłoszenia inwestycji koreańskiej firmy SK Nexilis. Jest to ekspert w dziedzinie wytwarzania folii miedzianej, kluczowego materiału do produkcji m.in. wyświetlaczy.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji podkreślał, że Polska jest już liderem elektromobilności w Europie, a ta inwestycja wpisuje się w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju.

– Tworzy nowe miejsca pracy, ale w szczególności tworzy potencjał do rozwoju technologii kreatywności i innowacyjności w całej Polsce. Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie. Warto to podkreślić. Na Podkarpaciu, inicjowaliśmy polską Dolinę Wodorową. Stawiamy na nowoczesny rozwój mobilności: elektromobilności, mobilności wodorowej, wykorzystania wodoru i wszelkich najnowszych technologii w zasilaniu polskiego przemysłu w czystą energię. Dlatego jestem przekonany, że ta inwestycja firmy SK Nexilis w Polsce będzie nie tylko bardzo dobrą inwestycją dla firmy, ale będzie też bardzo dobrą inwestycją dla Polaków, dla Stalowej Woli i dla Polski – mówił szef rządu.

Premier RP zwrócił również uwagę, że te rozwiązania dają bardzo intensywny rozwój infrastruktury drogowej oraz energetycznej. Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, elektromobilność stwarza przestrzeń do inwestycji i zmniejsza poziom bezrobocia w naszym kraju, co jest ważne w momencie wychodzenia z pandemii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl