fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki na nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej nawoływał o dalsze wsparcie Ukrainy i przyjęcie tego kraju w struktury UE

Za nami pierwszy dzień nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej. Polskę reprezentował premier RP Mateusz Morawiecki, który nawoływał o dalsze wsparcie Ukrainy i wypracowanie jasnej ścieżki do przyjęcia tego kraju w struktury Wspólnoty.

Do 2:30 w nocy trwała debata w ramach Rady Europejskiej dotycząca Ukrainy. Jeszcze przed szczytem premier Mateusz Morawiecki nakreślił jasny cel, jaki szefowie rządów powinni obrać w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

– Dzisiaj Szanowni Państwo Rada Europejska ma szansę zmienić skompromitowaną politykę wobec Rosji, tę politykę, której symbolem jest Gerhard Schroder i ma szansę zmienić tę politykę i cały plan na plan nadziei – mówił Mateusz Morawiecki.

Nadziei dla Ukraińców, że staną się częścią europejskiej Wspólnoty i że będą mieli silne wsparcie pozostałych państw członkowskich.

„W nocy Premier Mateusz Morawiecki przekonywał o konieczności dalszego wsparcia Ukrainy oraz wypracowania jasnej drogi do jej członkostwa w UE. W piątek kolejny dzień żmudnych rozmów z europejskimi przywódcami” – poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller.

Rozmowy dotyczą także sankcji, bo kraje, takie jak Niemcy, są oporne w blokowaniu dostaw rosyjskiej energii, gazu czy ropy, przedkładając własne interesy ponad bezpieczeństwo Ukrainy, ale i całej Europy.

– Jestem przekonany, że tu, w Paryżu, we Francji, na Radzie Europejskiej muszą też zapadać konkretne decyzje dotyczące kolejnego wzmacniania sankcji – podkreślił szef polskiego rządu.

Jak dodał premier RP, tylko tak przerwiemy tę okrutną wojnę, którą Rosjanie zgotowali Ukrainie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl