fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii

Mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii – podkreślił na Facebooku premiera Mateusza Morawieckiego. „To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces” – czytamy.

 

„Mamy to! Tak, mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii! To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces. Mój rząd będzie robił wszystko, by rok 2020 był jeszcze lepszy, a polskie firmy kreatywnością, ciężką pracą i brakiem kompleksów zdobywały zagraniczne rynki. Jak wspominałem wielokrotnie – kapitał ma narodowość. Postarajmy się, by była to narodowość polska!” – czytamy na Facebooku premiera.

Jak napisano, w listopadzie Polska osiągnęła 3,2 mld euro nadwyżki w handlu zagranicznym, co jest „najlepszym wynikiem w historii”. Dodano, że we wrześniu nadwyżka w wymianie towarowej osiągnęła 830 mln euro, co jest najwyższym wynikiem co najmniej od 2004 r., a dodatnie saldo wymiany zagranicznej usług w listopadzie wynosi 2,33 mld euro.

PAP

drukuj