fot. PAP/EPA

Istnieją obawy, że Kreml rozsiewając kłamliwą propagandę, szykuje się do użycia broni chemicznej

Rosja oskarża Ukrainę, że ta chce na polu walki użyć broni chemicznej. Stanowczo zaprzecza temu prezydent kraju, Wołodymyr Zełenski. Istnieją obawy, że Kreml rozsiewając kłamliwą propagandę, szykuje się do użycia broni chemicznej.

Rosja po raz kolejny uruchomiła machinę kłamstw i propagandy.

– Oskarżają nas, znowu nas, że rzekomo rozwijamy broń biologiczną. Podobno przygotowujemy atak chemiczny. Bardzo się tym martwię, bo wielokrotnie przekonywano nas: jeśli chcecie wiedzieć o planach Rosji, spójrzcie na to, o co was oskarża. Rosyjska propaganda wskazuje, że są do tego zdolni i tego chcą – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Przed tym, że to właśnie Rosja może użyć broni chemicznej lub biologicznej, ostrzegał w czwartek Pentagon. Podkreślał, że oskarżenia wobec Ukrainy są jedynie gruntem, do takiego ataku.

– Gdzie uderzysz bronią chemiczną? W szpital położniczy w Mariupolu, w kościół w Charkowie, w szpital  dziecięcy, czy w laboratoria, z których większość pozostała od czasów sowieckich i zajmują się zwykłą nauką? To laboratoria zwyczajne, a nie technologia wojskowa – zaznaczył prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski jednoznacznie zaprzeczył też rosyjskim oskarżeniom.

– Jesteśmy przyzwoitymi ludźmi. Jestem prezydentem przyzwoitego kraju, przyzwoitego narodu i ojcem dwójki dzieci. Na mojej ziemi nie wynaleziono żadnej broni chemicznej ani żadnej innej broni masowego rażenia. Cały świat to wie – powiedział Wołodymyr Zełenski.

O podejrzanych zamiarach Rosji pisał także szef ukraińskiej dyplomacji, Dmytro Kuleba.

Maniakalna obsesja, z jaką różni rosyjscy urzędnicy fantazjują o nieistniejącej broni biologicznej lub chemicznej, lub zagrożeniach na Ukrainie, jest głęboko niepokojąca i może w rzeczywistości wskazywać na to, że Rosja przygotowuje kolejną przerażającą operację pod fałszywą flagą” – podkreślił Dmytro Kuleba.

Obawy ma także Wielka Brytania, głośno mówił o nich premier kraju, Boris Johnson.

„To, co słyszymy o broni chemicznej, jest wprost wyjęte z ich podręcznika. Zaczynają mówić, że broń chemiczna została zmagazynowana przez ich przeciwników lub przez Amerykanów. W ten sposób, gdy sami użyją broni chemicznej, czego się obawiam, będą mieli gotową (…) fałszywą historię. Widzieliśmy to w Syrii. Widzieliście to nawet w Wielkiej Brytanii. To właśnie już robią. To cyniczny, barbarzyński rząd” – zaznaczył Boris Johnson.

Prezydent Ukrainy ostrzegł Rosję, że jeżeli zdecyduje się ona na użycie broni chemicznej, znów zostanie dotknięta sankcjami – jeszcze surowszymi niż do tej pory.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl