fot. PAP/EPA.

Szef MSZ Turcji: Zabijanie palestyńskich dzieci jest tak samo złe jak zabijanie Żydów w obozach

Zabijanie niewinnych palestyńskich dzieci w ich łóżkach jest tak samo złe jak zabijanie niewinnych Żydów w obozach koncentracyjnych – oświadczył we wtorek szef MSZ Turcji, Hakan Fidan.

Minister powiedział na wspólnej konferencji prasowej ze swoim austriackim odpowiednikiem, Alexandrem Schallenbergiem, w Ankarze, że Izrael dokonuje „systematycznego ludobójstwa”, zabijając i przesiedlając tysiące Palestyńczyków – pisze portal Daily Sabah.

„Zabijanie niewinnych palestyńskich dzieci w ich łóżkach jest tak samo złe jak zabijanie niewinnych Żydów w obozach koncentracyjnych” – oświadczył Fidan.

Zaznaczył, że izraelska inwazja na Rafah świadczy o kolejnym niepowodzeniu działań dyplomatycznych.

Szef MSZ oznajmił, że Hamas nie jest organizacją terrorystyczną, jak uważają niektórzy członkowie społeczności międzynarodowej – podkreśla serwis. Według władz tureckich jest to grupa „broniąca” palestyńskich ziem, a Izrael okupuje palestyńskie terytoria.

Hakan Fidan oświadczył wcześniej, że jego kraj dołącza do sprawy wniesionej do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości przez Republikę Południowej Afryki, która zarzuca Izraelowi, że dokonuje ludobójstwa na ludności palestyńskiej w Strefie Gazy.

W styczniu Trybunał oświadczył, że Izrael musi podjąć wszelkie niezbędne środki, by zapobiec aktom ludobójstwa w Strefie Gazy. Trybunał nie wypowiedział się w sprawie zarzutów o ludobójstwo; takie postępowanie może trwać latami.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl