fot. https://pixabay.com/

Rosja chce rozszerzyć doktrynę nuklearną

Tomasz Szatkowski, ambasador Polski przy Sojuszu Północnoatlantyckim, powiedział, że groźby użycia broni jądrowej przez Rosję to próby rozszerzenia doktryny nuklearnej tego państwa. Moskwa zastrzega sobie prawo do obrony swojego terytorium wszelkimi możliwymi siłami.

Tomasz Szatkowski powiedział na antenie polskiego radia, że Władimir Putin stara się rozszerzyć definicję rosyjskich ziem na bezprawnie zaanektowane ukraińskie obwody.

– Jest to podejście bezczelne i w jakiś sposób bandyckie wobec prawa międzynarodowego w sensie, że dokonuje bezprawnej aneksji, a później twierdzi, że to jego prawo do obrony własnego terytorium. Wiarygodność doktryny na pewno jest mniejsza, niż w odniesieniu do pierwotnego terytorium rosyjskiego – skomentował ambasador Polski przy Sojuszu Północnoatlantyckim.

Według ambasadora Polski przy NATO, użycie broni jądrowej przez Rosję spotkałoby się nie tylko z reakcją Zachodu, ale również państw neutralnych w dotychczasowej wojnie z Ukrainą, czyli Chin i Indii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl