Premier Kopacz z wizytą w Pradze

Premier Ewa Kopacz udaje się dziś z jednodniową wizytą do Pragi. Z premierem Czech Bohuslavem Sobotką będzie rozmawiała, m.in. o sytuacji na Ukrainie, współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej i o bezpieczeństwie energetycznym. 

Poseł Witold Waszczykowski, członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, mówi, że jest to bardzo oczekiwana wizyta, która już dawno powinna się odbyć.

– Uważam, że takie wizyty do naszych bliższych sąsiadów już dawno powinny być wykonane, a nie teraz dopiero taką wizytę proponuje odbyć pani premier. Polska powinna odzyskać wpływy w tym regionie, powinna być ponownie rzecznikiem interesów naszego regionu, jak również próbować namówić państwa naszego regionu do zajęcia wspólnego stanowiska, wspólnego frontu wobec tego, co dzieje się na wschodzie, wobec Ukrainy, wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie. Jest to więc oczekiwana, pożądana wizyta. Szkoda, że tak późno – zauważa poseł Witold Waszczykowski.

Pod koniec października Grupa Wyszehradzka (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry) potwierdziła zaangażowanie na rzecz niezależnej i stabilnej Ukrainy w granicach uznawanych przez społeczność międzynarodową.  Grupa Wyszehradzka zaapelowała też do rządu Ukrainy o wsparcie reform zbliżających ten kraj do UE.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl