fot. https://pixabay.com/pl/photos/blogger-kom%C3%B3rkowy-urz%C4%85d-biznesu-336371/

Pracownicy urzędów skarbowych tłumaczą Polski Ład

Od kilku dni w urzędach skarbowych w całej Polsce organizowane są specjalne dyżury podatkowe. Pracownicy skarbówki tłumaczą zawiłości Polskiego Ładu. Odpowiadają na pytania zadane osobiście, jak i przez telefon.

Rozwiązania podatkowe zawarte w Polskim Ładzie https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/ weszły w życie 1 stycznia 2022 roku. Rewolucja podatkowa wprowadziła spore zamieszanie.  W związku z licznymi zapytaniami rządzący podjęli decyzje o zorganizowaniu specjalnych dyżurów podatkowych. Na pytania Polaków odpowiadają pracownicy urzędów skarbowych.

– Każda zainteresowana osoba może przyjść do urzędu zarówno z ulicy, nie umawiając się na wizytę,  jak i umówić się telefonicznie bądź korzystając ze strony internetowej. W tym momencie ma pewność, że jeżeli przyjdzie, to nie będzie musiała czekać – powiedział zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Dariusz Strugliński.

Wizytę w skarbówce można umówić na stronie: https://wizyta.podatki.gov.pl/.  Dyżury w dni robocze prowadzone są w godzinach  od 8.00 do 19.00. Dodatkowo w wielkopolskich urzędach skarbowych wprowadzono specjalną infolinię.

– We wszystkich urzędach skarbowych województwa wielkopolskiego zostały uruchomione specjalne dedykowane numery właśnie dotyczące zagadnień podatkowych Polskiego Ładu – wyjaśniła Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Rewolucja podatkowa wprowadziła spore zamieszanie. Wiele osób, między innymi nauczyciele czy funkcjonariusze służb mundurowych, już otrzymało styczniowe pensje.  Okazały się one niższe niż te grudniowe.

– Jest sporo telefonów. Bardzo dużo osób korzysta z livechatu. Od soboty staram się na bieżąco śledzić livechat i tam rzeczywiście ilość pytań jest bardzo duża – powiedział Dariusz Strugliński.

Jedną z najważniejszych zmian Polskiego Ładu jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych i progu dochodowego do 120 tysięcy złotych.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl