fot. PAP/Tytus Żmijewski

Premier RP kontynuuje promocję programu Polski Ład

Premier Mateusz Morawiecki kontynuuje objazd po kraju. Promuje Polski Ład i mówi, że nowe inwestycje zlikwidują podział na Polskę A i Polskę B.

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w czwartek w województwie kujawsko-pomorskim. Udał się na most w Kobylnikach niedaleko Kruszwicy, który w przyszłości ma stanowić część kruszwickiej obwodnicy.

– To piękne miejsce i zasługuje na to, żeby być miejscem spokojnym oraz zacisznym, a więc transport ciężki, transport towarowy, powinien być wyciągnięty poza to miasto – wskazał Mateusz Morawiecki, premier RP.

Jak mówił premier na inwestycje drogowe, tylko w tej jednej części województwa kujawsko-pomorskiego, rząd przeznaczy ponad 100 mln zł.

– Jestem przekonany, że dzięki nowym inwestycjom z Polskiego Ładu nie będzie już Polski A i Polski B, ale będzie to przepiękne miejsce nie tylko dla turystów. To region, w którym będzie można oddychać świeżym powietrzem, ale wróci ponownie region przemysłowy. Jedno z drugim nie musi się wcale kłócić – uzasadnił szef rządu.

Jak wskazał Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, region potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych.

– Otwierają się nowe możliwości. Pojawiają się nowe tereny inwestycyjne, których ta gmina tak bardzo potrzebowała. Dzisiaj jest ogromny problem właśnie, żeby ulokować nową inwestycję przedsiębiorców – wyjaśnił Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda przypomniał, że z rządowych środków Kruszwica wybudowała w ostatnim czasie pięć dróg gminnych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl