fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Premier do polskich sportowców: Jesteśmy z was bardzo dumni

Brawa i wielkie gratulacje dla Kamila Stocha, brawa też dla Igora Sikorskiego i wszystkich biało-czerwonych reprezentantów podczas paraolimpiady; wasz wysiłek to najczystsze piękno idei walki sportowej – napisał w niedzielę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Kamil Stoch zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał cykl Raw Air w skokach narciarskich.

W ostatnim konkursie na mamucim obiekcie w Vikersund Stoch zajął szóste miejsce, zwyciężył Norweg Robert Johansson. Pozostałe miejsca na podium także zajęli reprezentanci gospodarzy – kolejno – Andreas Stjernen i Daniel Andre Tande.

Poprzednio Kamil Stoch ze zdobycia Kryształowej Kuli cieszył się w sezonie 2013/14.

Cykl Raw Air jest rozgrywany na czterech norweskich skoczniach – w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Pierwszy raz został zorganizowany w poprzednim sezonie.

W niedzielę Piotr Żyła uplasował się na 12. pozycji, Dawid Kubacki był 16., tuż za nim znalazł się Stefan Hula, a Jakub Wolny uplasował się na 27. miejscu. Do finałowej serii nie awansował Maciej Kot, który zajął 31. lokatę.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy przyszłotygodniowe konkursy na skoczni mamuciej w Planicy, w tym dwa indywidualne.

W niedzielę zamknięto też 12. zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pjongczangu. Ekipa biało-czerwonych wróci z nich z jednym brązowym medalem. Wywalczył go w slalomie gigancie w rywalizacji zawodników siedzących Igor Sikorski. To 45. trofeum w historii tej imprezy dla Polski.

PAP/RIRM

drukuj