Trwa wizyta premiera Morawieckiego w Niemczech

Premier Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w Hamburgu, gdzie bierze udział w konferencji poświęconej relacjom transatlantyckim. Szef polskiego rządu uczestniczy w międzynarodowej konferencji „Future of Transatlantic Relations”.

Wraz z wicekanclerzem, ministrem finansów Niemiec Olafem Scholzem zabierze głos w dyskusji pt. „Europejska perspektywa na przyszłość stosunków transatlantyckich”. Organizatorami konferencji są Fundacja im. Kanclerza Federalnego Helmuta Schmidta oraz Instytut Integracji Europejskiej Fundacji Europa-Kolleg na Uniwersytecie w Hamburgu.

O roli stosunków z USA mówi poseł Kukiz’15 Grzegorz Długi.

W tej chwili musimy bardzo intensywnie pracować, aby neutralizować pojawiające się w niektórych stolicach europejskich próby wykopania głębokich rowów między Europą a Stanami Zjednoczonymi. To co mówi i robi prezydent Emmanuel Macron jest zdecydowanie nieodpowiedzialne. W tej chwili uważa, że powinno się tworzyć armię europejską, aby walczyła ona przeciwko Amerykanom. To już jest aberracja. Tak czy inaczej nasza rola powinna polegać na tym, że powinniśmy przypominać, że u źródła, u podstaw naszych europejskich relacji jest relacja euroatlantycka – zaznacza Grzegorz Długi.

Podczas spotkania, które zainaugurowano w piątek, politycy, eksperci akademiccy i przedsiębiorcy dyskutują o bieżących wyzwaniach w stosunkach transatlantyckich. Chodzi o dziedziny takie jak m.in. handel, bezpieczeństwo oraz ochrona środowiska.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl