Poznań: Największe w Europie Misterium Męki Pańskiej

Na Poznańskiej cytadeli  odbędzie się dziś prezentacja Misterium Męki Pańskiej.  To największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie. O godz. 17.00 w kościele księży salezjanów na Winogradach będzie sprawowana Msza św. Po niej nastąpi przemarsz wraz z aktorami na Cytadelę.

Spektakl przedstawia ostatnie godziny z życia Jezusa Chrystusa, począwszy od wjazdu do Jerozolimy po jego śmierć i zmartwychwstanie.

W przygotowanie widowiska za każdym razem zaangażowanych jest ponad tysiąc osób. Co roku też spektakl gromadzi na widowni wiele osób z kraju i zagranicy  – mówi Ewa Zambrzycka, rzecznik Misterium Męki Pańskiej.

– Misterium jest wystawiane od 1998 roku. Dwa razy gościło w Warszawie. Zaangażowanych jest corocznie około 1000 aktorów. Od 1998 roku główną rolę – Jezusa – gra Ziemowit Howadek. Na co dzień jest informatykiem, natomiast raz w roku wciela się w rolę Jezusa. Misterium cieszy się ogromnym zainteresowaniem: corocznie ogląda je kilka tysięcy osób. W tej chwili możemy oszacować, że obejrzało je już koło miliona osób – informuje Ewa Zambrzycka.

Wejście na Misterium Męki Pańskiej jest bezpłatne. Na stronie internetowej www.misterium.eu w zakładce „transmisja” można je obejrzeć na żywo.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl