fot. facebook.com

Poznań: Kongres Kobiet Konserwatywnych przeciwny „Tęczowemu Piątkowi” w szkołach

Kongres Kobiet Konserwatywnych w Poznaniu stanowczo sprzeciwia się tzw. „Tęczowemu Piątkowi” w szkołach. Stowarzyszenie przesłało w tej sprawie list do blisko 6 tys. placówek wychowawczych w woj. wielkopolskim. Przedstawiono w nim m.in. zapisy Konstytucji RP, mówiące o prawach rodziców w obszarze wychowywania dzieci.

W ocenie Stowarzyszenia, działania podejmowane w ramach tzw. „Tęczowego Piątku” są niezgodne z prawem, a także uderzają w najwyższe wartości.

Pismo zawiera także poradnik dla rodziców wyjaśniający, jak można powstrzymać proces genderyzacji dzieci – tłumaczyła przewodnicząca stowarzyszenia Natasza Dembińska-Urbaniak.

– Poradnik, który jest tak naprawdę bardzo prosty, ponieważ ten proces można zatrzymać prostymi ruchami. Wystarczy złożyć rodzicielskie oświadczenie wychowawcze. My za zgodą Ordo Iuris rekomendujemy bardzo dobrze zrobione oświadczenie właśnie przez Ordo Iuris. Prosimy rodziców, aby wystąpili do szkół o to, żeby dyrektorzy tych placówek określili się, na jakiej podstawie prawnej podejmują te działania. Generalnie widzimy postępujący zamach na rodzinę. Ideologia gender prowadzi do seksualizacji nie tylko dzieci, ale to one są najbardziej bezbronne. Do tego dopuścić nie możemy i stąd nasz apel Kongresu Kobiet Konserwatywnych i wszystkich świadomych środowisk rodziców, żeby powstrzymać seksualizację i genderyzację – powiedziała Natasza Dembińska-Urbaniak.

Przewodnicząca Kongresu Kobiet Konserwatywnych przypomniała, że pod takimi hasłami jak wolność, równość, dyskryminacja czy walka ze stereotypami mogą się kryć idee niebezpieczne dla najmłodszych.

RIRM

drukuj