fot. policja.pl

Poznań: Policjanci zatrzymali 14 osób podejrzanych o kradzież aut

Policjanci z Poznania zatrzymali 14 osób, które miały się trudnić kradzieżami samochodów. Postawiono im łącznie 41 zarzutów; 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

St. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji poinformowała we wtorek, że zatrzymani mieli kraść samochody osobowe w Poznaniu i Niemczech.

– Od ponad roku policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Samochodowej pracowali nad sprawą kradzieży samochodów z terenu Poznania i zza granicy. Mundurowi ustalili, że odpowiedzialna za to jest zorganizowana grupa przestępcza – powiedziała Marta Mróz.

Jak dodała, w sprawie zostało zatrzymanych 14 osób – 11 mężczyzn i 3 kobiety. Wszyscy są z Poznania i okolic.

– Mężczyźni dokonywali kradzieży pojazdów francuskich marek na zlecenie i sprzedawali je w całości lub na części. Przed przekazaniem ich do klienta kradziony towar składowali w magazynach gospodarczych na terenie Kaźmierza. Okazało się, że matka z córką udostępniały im >>dziuplę<< do przechowywania pojazdów i pomagały w całym procederze przestępczym – zaznaczyła policjantka.

Jak dodała, podczas przeszukania lokali, w których przebywali zatrzymani, policjanci znaleźli broń palną, narkotyki, ponad 100 tys. zł, a także części 17 pojazdów oraz 14 samochody francuskich marek, które pochodziły z kradzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad tys. elementów pojazdów różnych marek, które wymagają jeszcze sprawdzenia.

Zatrzymane przez policję osoby usłyszały łącznie 41 zarzutów, głównie kradzieży, paserstwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec 5 osób sąd zastosował tymczasowy areszt. Pozostałe zostały objęte dozorem policyjnym i poręczeniem majątkowym.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

PAP/RIRM

drukuj