fot. wikipedia

S. Karczewski: Dziś rozpoczyna się maraton wyborczy; niech wygra ambitna, uczciwa Warszawa i Polska

Dzisiaj rozpoczyna się maraton wyborczy, który skończy się w maju 2020 roku. Do pierwszych wyborów – samorządowych – pozostało niewiele czasu; niech wygra ambitna, uczciwa Warszawa i Polska – napisał we wtorek na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku – wynika z rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, które opublikowano w Dzienniku Ustaw. Druga tura wyborów będzie miała miejsce 4 listopada. Głosowanie w wyborach odbędzie się w godzinach 7-21.

Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia rusza kampania wyborcza.

„Niech wygra ambitna, uczciwa Warszawa i Polska” – podkreślił marszałek Senatu, nawiązując do hasła zaprezentowanego wcześniej przez Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy.

„>>Ambitna i uczciwa Warszawa<<, to będzie nasze hasło, które będziemy nieśli podczas najbliższej dyskusji o przyszłości naszego miasta, (…) z tym hasłem ruszamy w bój o stolicę” – oświadczył Patryk Jaki.

Wcześniej we wtorek, również za pośrednictwem mediów społecznościowych, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba poinformował, że na początku września lider ugrupowania Jarosław Kaczyński zainauguruje kampanię wyborczą PiS.

PAP/RIRM

drukuj