fot. PAP/EPA

Budapeszt: Marszałkowie polskich izb parlamentu uczestniczą w szczycie przewodniczących parlamentów państw V4

Marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski biorą udział w szczycie przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Spotkanie w Budapeszcie odbywa się w ramach przewodnictwa Węgier w V4. Jego tematem jest wzmocnienie współpracy parlamentarnej w ramach Unii Europejskiej.

Podsumowując rozmowy marszałek Marek Kuchciński chwalił przewodnictwo Węgier w Grupie Wyszehradzkiej. Mówił, że V4 i Europa Środkowa staje się najbardziej dynamiczną częścią całej UE. Gratulujemy dobrej organizacji spotkań i efektu dobrej pracy grup komisji – powiedział marszałek Sejmu.

– Myślę, że możemy śmiało powiedzieć, iż w dzisiejszej prezydencji rozbudowujemy wymiar parlamentarny. Mam nadzieję, że utrzymamy tę instytucjonalizację naszej pracy także na poziomie komisji. Można powiedzieć, że chyba wyjedziemy z Budapesztu z przekonaniem, że Grupa Wyszehradzka, że Europe Środkowa, staje się rzeczywistym depozytariuszem tych fundamentalnych wartości europejskich, w oparciu o które Unia Europejska powstała – wartości chrześcijańskich – zaznaczył Marek Kuchciński.

RIRM

drukuj