Premier Beata Szydło z wizytą w Budapeszcie

Premier Beata Szydło dzisiaj w Budapeszcie będzie uczestniczyć w spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Jak podkreśliła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów rozmowy będą dotyczyć m.in. kwestii migracji i terroryzmu.

Premier Izraela od poniedziałku przebywa z czterodniową wizytą na Węgrzech. Jest to pierwsza wizyta izraelskiego premiera na Węgrzech od prawie 30 lat; Netanjahu spotkał się już z premierem Viktorem Orbanem.

Jak poinformowała w komunikacie na stronie internetowej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów tematami spotkania premierów krajów V4 z premierem Izraela będą m.in. kwestie migracji, dyrektywa ws. delegowania pracowników, Europejski Filar Praw Socjalnych, a także zagadnienie relokacji Agencji UE i zdecentralizowanych instytucji po Brexicie.

Podczas rozmów premier Beata Szydło przedstawi uczestnikom spotkania informacje na temat Szczytu Trójmorza, który odbył się na początku lipca w Warszawie oraz wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce – podała KPRM.

„Agenda spotkania szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela obejmie problematykę zwalczania terroryzmu, migracji i bliskowschodniego procesu pokojowego. Szefowie rządów skoncentrują się także na kwestiach pogłębienia współpracy gospodarczej, w tym w energetyce, innowacjach oraz badaniach i rozwoju” – czytamy w komunikacie.

Podczas wizyty zaplanowano również spotkanie dwustronne premier Beaty Szydło z premierem Izraela. Rozmowy będą dotyczyły polsko-izraelskiej współpracy, w tym gospodarczej, w obszarze innowacji oraz bezpieczeństwa.

Przed spotkaniem z premierem Izraela szefowie rządów wyszehradzkiej czwórki spotkają się we własnym gronie.

Pierwszy szczyt w formacie V4+, od czasu, kiedy prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej objęły Węgry odbył się na początku lipca, kiedy to premierzy państw V4 spotkali się z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl