M. Kuchciński: Zimowe Igrzyska byłyby okazją do rozbudowy infrastruktury

Ewentualne zorganizowanie przez Polskę i Słowację zimowych Igrzysk Olimpijskich byłoby okazją do wspólnego odbudowania i rozbudowania infrastruktury turystycznej i sportowej – ocenił w Bratysławie marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

„Uważam, że choćby w świetle tych osiągnięć, jakie mają Czechy, Słowacja i Polska na Olimpiadzie – trzy złote medale, kilkanaście w sumie medali – to jest rzeczywiście zachęta do tego, żebyśmy wrócili do tej sprawy” – oświadczył marszałek Sejmu, pytany przez dziennikarzy o słowa przewodniczącego Rady Narodowej Republiki Słowackiej Andreja Danko, który ocenił, że Polska i Słowacja na pewno dałyby radę zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Przypomniał również, że ta inicjatywa była formułowana już w ubiegłym roku podczas posiedzenia prezydiów Sejmu Polski i Słowacji.

Marszałek Kuchciński wskazał, że dla niego najważniejszą kwestią jest to, że przy okazji zorganizowania zimowych Igrzysk Olimpijskich można by było „razem, wspólnie odbudować i rozbudować infrastrukturę turystyczną i sportową”.

„Ona by służyła wszystkim, a nie tylko Olimpiadzie” – oświadczył marszałek.

Wcześniej na Twitterze napisał: „Wspólna olimpiada zimowa jak najbardziej. Należy popracować nad ujednoliceniem przepisów dot. sportu i turystyki”.

Marszałek Kuchciński przebywa od poniedziałku z dwudniową wizytą na Słowacji. We wtorek spotkał się z przewodniczącym Rady Narodowej Danko.

PAP/RIRM

drukuj