fot. PAP/Radek Pietruszka

Marszałek Sejmu przeprosił za loty służbowe z udziałem rodziny; wpłaci pieniądze na modernizację sił zbrojnych

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wpłaci 28 tysięcy złotych na modernizację sił zbrojnych. Marszałek przeprosił za loty służbowe z udziałem rodziny. Opozycja widzi w tym działania przedwyborcze.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwołał dziś specjalną konferencję prasową. Chodzi o burzę medialną związaną z lotem służbowym, w którym uczestniczyła jego rodzina.

– Pragnę wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przeprosić – podkreślił Marek Kuchciński.

Jak mówił, w czasie jego kadencji miały miejsce 23 loty z udziałem jego najbliższych. Prawo nie zostało jednak złamane, gdyż instrukcja HEAD dopuszcza udział w locie innych osób, nie precyzując ich powiązań. W czasie jednego z lotów powrotnych do Warszawy, za zgodą dowódcy samolotu, podróżowała żona bez marszałka Sejmu.

– Chcąc jednak rozwiać jakiekolwiek wątpliwości z tym związane, postanowiłem wpłacić kwotę pokrywającą pełen koszt lotu, a wyliczoną przez Ministerstwo Obrony Narodowej – tj. 28 tys. złotych – na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych – poinformował marszałek Sejmu.

Wcześniej marszałek Marek Kuchciński wpłacił 15 tysięcy złotych na cele charytatywne. Wyjaśnienia nie wystarczają opozycji.

– PiS dąży do tego, żeby nadużycie władzy pozostało bez konsekwencji, a sam Kuchciński jest człowiekiem bez honoru. Żądamy natychmiastowej dymisji marszałka Kuchcińskiego – zaznaczył Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu zauważa, że rząd nie będzie niczego ukrywał.

– Pragnę zapewnić, że komplet dokumentów w tej sprawie za bieżącą kadencję jest dostępny w Kancelarii Sejmu. […]Dzisiaj zostaną opublikowane na stronie internetowej Sejmu wszystkie informacje związane z połączeniami marszałka Sejmu w tej kadencji – mówił dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl