Marek Kuchciński pozostanie na stanowisku marszałka Sejmu

Posłowie większością głosów odrzucili dziś wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu. Za odwołaniem M. Kuchcińskiego głosowało 174 posłów, przeciwko było 241 posłów; wstrzymało się 24 posłów. Głosowanie poprzedziła  debata.

Jarosław Kaczyński mówił w niej, że marszałek Kuchciński „będzie miał piękne miejsce w polskiej historii”.

– Pan marszałek Kuchciński pracuje na takiej niwie, którą można najkrócej określić: likwidacja w Polsce tego zespołu patologii społecznych, które się nazywają postkomunizmem, i doskonale pracuje – mówił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Osobę Marka Kuchcińskiego mocno atakowała opozycja. Szef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna w debacie mówił, że nie może być tak, że marszałek Sejmu jest asystentem przewodniczącego partii rządzącej.

„Przecież to jest kompromitacja, wasza kompromitacja. Pan do tego doprowadził, prezesie Kaczyński” – mówił lider PO.

Lista błędów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego jest bardzo długa, listy sukcesów nie zna nikt – powiedziała z kolei Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Według poseł, funkcja marszałka Sejmu przerosła M. Kuchcińskiego.

„Lista pana błędów jest bardzo długa, listy sukcesów nie zna nikt” – powiedziała.

Zgodnie z regulaminem, Sejm odwołuje i wybiera marszałka Sejmu bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl