Z. Kuźmiuk: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej próbuje zaszkodzić Polsce

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce skierowało pismo do unijnej komisarz Coriny Cretu, w którym sugeruje, że „w Polsce dochodzi do ustawicznego łamania prawa” – poinformowała na swoim portalu TVP Info.

W raporcie dowodzone jest, że zmiany w sądownictwie zmierzają w Polsce do ograniczenia suwerenności sądów, a sędziowie są wręcz fizycznie atakowani.

Cytowani przez przedstawicielstwo KE w Polsce sędziowie przekonują, że są „szykanowani i represjonowani, podobnie jak członkowie ich rodzin”. Wszystko to może poważnie zagrozić przemianom, do których doszło po 1989 roku” – głosi pismo.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej próbuje Polsce szkodzić – mówi europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Dodał, że liczy na przewodniczącego Komisji Europejskiej.

– Mam nadzieję, że przewodniczący komisji pan Junker, który jest zwolennikiem polubownego zamknięcia konfliktu z Polską, weźmie sprawy w swoje ręce. Jeżeli pan komisarz Timmermans będzie kontynuował swoją krucjatę, ponieważ znowu mamy inspirację z Polski, to będzie niedobrze. Po wizycie pani kanclerz Merkel, która wreszcie uznała Polskę za sojusznika w przygotowywaniu reform dotyczących przyszłości, raczej tego konfliktu nie powinniśmy się spodziewać – mówił europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Tymczasem wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, ma dziś poinformować komisarzy o odpowiedzi polskich władz na dodatkowe zalecenia w sprawie praworządności, wysłane do Warszawy 21 grudnia ubiegłego roku.

Według rzecznika KE nie zapadną żadne decyzje w sprawie ewentualnych kolejnych działań.

RIRM

drukuj