[TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz o działaniach KE wobec Polski: Żądamy przestrzegania reguł demokracji, a oni mają jeden cel – obalić lub osłabić rząd PiS w Polsce

My stoimy na gruncie prawa, a oni stoją na gruncie celów politycznych. My żądamy przestrzegania prawa, reguł demokracji. Oni mają jeden cel – obalić albo co najmniej osłabić rząd Prawa i Sprawiedliwości w Polsce – mówiła we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS prof. Krystyna Pawłowicz, odnosząc się do ostatnich działań Komisji Europejskiej wobec Polski.

Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przeciwko Polsce. KE w sprawie przeciwko Polsce wniosła o tryb przyśpieszony oraz zawieszenie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

Takie postępowanie KE to kolejny odcinek działań wymierzony przeciwko polskiemu rządowi i będzie to trwało dopóty, dopóki władze w Polsce będzie sprawowało PiS – oceniła prof. Krystyna Pawłowicz.

– Tyle będzie odcinków, jak długo Prawo i Sprawiedliwość i – mówiąc szerzej – Zjednoczona Prawica – będzie wygrywała wybory w Polsce i będzie mogła decydować o kierunku rozwoju Polski i o Polsce. (….) Obecny rząd jest solą w oku lewicowych ideologii, które opanowały Europę zachodnią i można powiedzieć, że nawet obszary poza Europą zachodnią. Oni nie odpuszczą. To jest walka na śmierć i życie. Węgry, Polska, a teraz powoli i Włochy stają się takim chłopcem do bicia, pokazowym, któremu wymierza się kary z naruszeniem wszelkich reguł, z lekceważeniem prawa, traktatów. Ponieważ oni dają pieniądze, oni decydują, mają duże możliwości działania i ten serial będzie trwał tak długo, jak jesteśmy u władzy – wskazała gość „Aktualności dnia”.

Poseł PiS zwróciła uwagę, że wniosek KE o zawieszenie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym w Polsce jest bezprawny.

– Nie ma w Polsce instytucji zawieszenia funkcjonowania ustawy. Ustawa legalnie przez legalny Sejm uchwalona, w procedurach zgodnych z prawem, niezaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego, jest, działa i żaden Trybunał, żadna pani Merkel, żadni sędziowie, ktokolwiek, a zwłaszcza urzędnicy jak Timmermans, a zwłaszcza pan Juncker, którzy nienawidzą Polski, nie mają – nawet jeśli nie wiem, jak by nas nie lubili – takiej władzy, nie mogą żądać od nikogo, żebyśmy zawieszali w Polce demokrację, żebyśmy zawiesili wolę polskiego suwerena – akcentowała polityk.

W sporze na linii Komisja Europejska – Polska nasz kraj domaga się respektowania prawa i demokracji, zaś KE próbuje zrealizować własny cel, jakim jest obalenie demokratycznie wybranego rządu PiS – podkreśliła konstytucjonalista.

– My stoimy na gruncie prawa, a oni stoją na gruncie celów politycznych. My żądamy przestrzegania prawa, reguł demokracji. Oni mają jeden cel – obalić albo co najmniej osłabić rząd Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. Tu się nigdy nie dogadamy, bo tu jest wojna na śmierć i życie. (…). Ale oni nie liczą się z prawem. Jest założony polityczny cel: zniszczyć, obalić albo co najmniej osłabić rząd PiS, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczych – zaznaczyła prof. Krystyna Pawłowicz.

Niezależnie od tego, jaki wyrok wyda TSUE, będzie on oceniony w Polsce pod względem zgodności z naszą konstytucją – zapewniła poseł PiS.    

– Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli wykonać wyrok jakiegoś zagranicznego organu, który obaliłby polską konstytucję i np. kazał zawiesić ustawę, cofnąć, kazał nam odwołać KRS, przywrócić wbrew prawu obowiązującego w Polsce I Prezes. To jest niemożliwe do wykonania w Polsce. Jeśli tam ktoś ma jeszcze trochę oleju w głowie, to się zastanowi, tym bardziej, że wcale nie ma entuzjazmu wśród innych państw europejskich, bo one przyglądają się casusowi Polski i wiedzą, że mogą być kolejne, następne do obalania właśnie przez trybunały – podsumowała gość „Aktualności dnia”.

Całość rozmowy z prof. Krystyną Pawłowicz w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj