fot. PAP/Rafal Guz

J. Sasin: PiS nie boi się merytorycznej debaty z PO

Prawo i Sprawiedliwość nie boi się merytorycznej debaty, ale chce, by Platforma Obywatelska zajęła jasne stanowisko dotyczące m.in. wieku emerytalnego, migrantów czy „500 plus”. W ten sposób poseł Jacek Sasin odniósł się do apelu polityków Platformy ws. medialnej debaty z politykami PiS o programach.

Polityk wskazał, że jeśli Platforma przedstawi dokładny program będzie możliwa dyskusja o jego założeniach.

PO chce rozmów między prof. Andrzejem Rzońcą i wicepremierem Mateuszem Morawieckim o gospodarce, a także o sprawach zagranicznych między Rafałem Trzaskowskim i ministrem Witoldem Waszczykowskim.

PO odpowiada wymijająco na pytania PiS w sprawach, które są kluczowe dla Polaków – powiedział we wtorkowym „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam poseł Jacek Sasin. Polityk dodał, że rząd PiS realizuje program wyborczy, a PO zajmuje się byciem „totalną opozycją”.

– W przypadku wieku emerytalnego słyszymy o czymś, co według Grzegorza Schetyny nazywa się „urealnienie”. Co to znaczy urealnienie? Czy to znaczy powrót do sześćdziesięciu siedmiu lat? Jeżeli Grzegorz Schetyna mówi, że szczególnie w przypadku kobiet ten wiek sześćdziesięciu lat jest niedopuszczalny, bo jest zbyt niski, to niech powie wyraźnie, że chce powrotu do sześćdziesięciu siedmiu lat. Dlaczego nie chce tego powiedzieć? Jeżeli chodzi o „500 plus” – w momencie, w którym my proponowaliśmy wprowadzenie tego programu, Platforma mówiła, że jest przeciw. Kiedy ustawa już się pojawiła, to mówili o tym, że chcieliby, żeby objął on każde, a nie tylko drugie dziecko. Teraz słyszymy kolejną już, trzecią wersję, że pieniądze mają być wypłacane tylko tym, którzy pracują. Niech wyraźnie powie, jaki jest program Platformy – mówił Jacek Sasin.

Według Grzegorza Schetyny PO ma pogram, który przyjęła na konwencji programowej w październiku ub.r. w Gdańsku i jest gotowa na debatę o programie z PiS.

Lider PO zadeklarował też, że jego ugrupowanie jest otwarte na rozmowy o wszystkich problemach, m.in. sprawach gospodarczych, ekonomicznych czy finansowych.

RIRM

drukuj