fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] D. Misztal: W wyborach samorządowych idzie o zwycięstwo „dobrej zmiany”

Idzie o zwycięstwo naszej „dobrej zmiany”, całego ugrupowania PiS. Chcemy zwyciężyć w mieście, w gminie, w powiecie – powiedział o zbliżających się wyborach samorządowych w „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Kampania przed wyborami samorządowymi wchodzi w decydującą fazę. O więcej niż zwycięstwo w województwie podkarpackim chce w nich zawalczyć Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca mówi o wymianie władzy i ucinaniu dotychczasowych układów. Nie wszędzie rządzi jednak opozycja, co wprowadza niezręczną narrację w stosunku do już rządzących samorządowców z PiS-u.

– My to zrobiliśmy już w poprzednich wyborach. Zgromadziliśmy ludzi z Prawa i Sprawiedliwości i zwyciężyliśmy. Dzisiaj możemy to tylko dalej kontynuować. Bardzo wiele układów udało się już przerwać, ale dużo jeszcze przed nami – podkreślił Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Zapytany o to, na jaką zmianę liczą mieszkańcy powiatu piotrkowskiego tamtejszy radny odpowiedział:

– Od dwunastu lat jestem radnym powiatu i przez ten czas miałem możliwość poznania problemów mieszkańców powiatu. W tym momencie mogę powiedzieć, że jestem gotowy do reprezentowania lokalnej społeczności na poziomie sejmiku województwa. Jest to bardzo ważny organ, dlatego że musimy harmonijnie współpracować. Administracja rządowa i administracja samorządowa na poziomie województwa musi podjąć efektywną współpracę. To musi być synergia, która przyniesie nam wiele korzyści. Będziemy proponować te rozwiązania, które są odrzucane przez opozycję. To, co proponuje nam w tej chwili opozycja to tak naprawdę nowe rozbicie dzielnicowe. Musimy dbać o to, by poziom województwa samorządowego mówił jednym głosem – wskazał Zbigniew Ziemba, radny powiatu piotrkowskiego.

Problemami samorządowców są przede wszystkim brak miejsc pracy lub brak lokali mieszkalnych.

– W gminie Drzewica największym problemem jest bezrobocie. Ono spadło i wynosi tylko 5 proc., ale występuje duże bezrobocie ukryte. Ludzie jeżdżą do zakładów pracy około 100 km. Mieszkańcy potrzebują terenów inwestycyjnych po to, by powstawały nowe miejsca pracy – wskazał Marek Sarwa, samorządowiec PiS z Drzewicy.

– W Rawie pojawiają się inne problemy. Potrzebne są nowe osiedla, nowe bloki, domy. Widzę wielką potrzebę, żeby takie miasta jak Rawa mogłyby być choćby taką „sypialnią” – dodał Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Tak jak zawsze, gra w wyborach idzie przede wszystkim o to, by zdobyć władzę. W tym przypadku na poziomie samorządów.

– Idzie o zwycięstwo naszej „dobrej zmiany”, całego ugrupowania PiS. Chcemy zwyciężyć w mieście, w gminie, w powiecie – podsumował Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

RIRM

drukuj