Warszawska radna PO ogłosiła, że przechodzi do klubu radnych PiS

Warszawska radna Platformy Obywatelskiej Jolanta Kasztelan ogłosiła, że przechodzi do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Na wspólnej konferencji prasowej z kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy, radna zachęciła też wyborców PO do poparcia Patryka Jakiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Według Jolanty Kasztelan, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy, Rafał Trzaskowski, nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej. I to jest jeden z najważniejszych powodów decyzji radnej o zmianie klubu.

– Uważam, że p. Patryk Jaki jest jedyną szansą na uczciwą Warszawę, o jakiej zawsze i ja marzyłam, i wszyscy mieszkańcy Warszawy. Apeluję do wszystkich wyborców PO, aby poparli Partyka Jakiego w nadchodzących wyborach samorządowych w Warszawie – podkreśliła Jolanta Kasztelan.

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. warszawskich reprywatyzacji i Kandydat ZP na prezydenta stolicy, Patryk Jaki, podziękował radnej PO za odważny gest.

To nie jest łatwe powiedzieć dziś wprost: stop mafii reprywatyzacyjnej – podkreślił polityk. Zaapelował jednocześnie do warszawiaków, by stanęli razem do walki o uczciwą i nowoczesną stolicę.

RIRM

drukuj