fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Poznań: w południe rozpocznie się konwencja regionalna PiS

W Poznaniu w południe rozpocznie się dziś kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkania z Polakami są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Podczas każdej konwencji partia prezentuje poszczególne punkty programu.

Do Wielkopolski dziś przyjadą m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Odbędzie się także prezentacja kandydatów z tego okręgu. Jednym z nich jest poseł Jan Dziedziczak.

Jak powiedział Radiu Maryja – konwencje to znakomita okazja, by mówić o tym, jakie działania powinni podejmować przedstawiciele Polski w UE. Obrona dobrego imienia Polski i Polaków to jedno z nich – wskazał były wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

– Mandat na posła do PE może być doskonałym narzędziem do walki o nasze interesy w wymiarze obrony dobrego imienia Polski. To doskonałe narzędzie do walki z tym kłamliwym stereotypem, niezwykle haniebnym – „polskie obozy koncentracyjne” bądź też oskarżaniu nas za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej. Poseł do PE jeżeli jest zdeterminowany do pracy w tym wymiarze, ma szereg narzędzi – pokazywanie wystaw o II wojnie światowej, organizowanie konferencji, sympozjów. Chciałbym, aby jeden z mandatów do PE dla Polski był w pełni wykorzystany właśnie w tych sprawach. Jako że byłem wiceministrem spraw zagranicznych odpowiedzialnym za tę kwestię, wiem, jak to zrobić – zapewnił Jan Dziedziczak.

Rzecznik PiS Beata Mazurek zapowiadała, że konwencje wyborcze PiS będą się odbywały do 18 maja, czyli ostatniego weekendu przed wyborami do PE.

– Ostatnia będzie konwencją podsumowującą to, co proponowaliśmy, co zrobiliśmy, jakie mamy plany na przyszłość – mówiła.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Będziemy wybierać 52 europosłów.

RIRM

drukuj