fot. PAP/EPA

Powodzie w południowej Europie

Mieszkańcy południowej Europy zmagają się z katastrofalnymi ulewami. W wyniku powodzi we Francji, Włoszech i Grecji śmierć poniosło 9 osób.

We Francji powódź spowodowana ulewami sprawiła, że pod wodą znalazło się Lazurowe Wybrzeże. Zalane są domy, drogi są nieprzejezdne, wiele gospodarstw pozbawionych jest prądu. Ratownicy ewakuowali setki mieszkańców.

Niebezpieczna aura panuje także we Włoszech. Najgorzej jest w rejonach Piemontu i Ligurii. Z powodu potężnych ulew w północno-zachodniej części kraju zawalił się wiadukt, który był fragmentem autostrady A6 z Turynu do Savony.

– Mieszkam tutaj i z mojego domu widzę most na autostradzie. Widziałem, że mostu już tam nie ma i od razu ogarnęła mnie rozpacz – mówi mieszkanka Włoch, Antonella Bruzone.

Silne burze z deszczem nawiedziły także zachodnią Grecję, powodując osunięcia ziemi i powodzie. Żywioł niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze. 

– Woda nadeszła, zanim zadzwoniliśmy do dzieci, które były w piwnicy, nie było już nic. Drzwi, okna, pralki są w ogrodzie. Było tu pięć samochodów, a nie został ani jeden – relacjonuje mieszkaniec Grecji Ioannis Bardis.

Ulewne deszcze i lawiny błotne odcięły też autostradę łączącą Ateny z portowym miastem Patras.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl