Poszkodowani w wyniku tzw. dzikiej reprywatyzacji mogą ubiegać się o odszkodowanie

Poszkodowani w wyniku tzw. dzikiej reprywatyzacji mogą już składać wnioski o odszkodowanie i zadośćuczynienie. W życie weszła nowelizacja ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.

Dotyczy to nieruchomości, w stosunku do których już wydano decyzje i są one ostateczne – wyjaśnił szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Wskazał tu na nieruchomości znajdujące się pod adresami: Poznańska 14, Marszałkowska 43, Nowogrodzka 6a, Nabielaka 9, Noakowskiego 16.

– Można złożyć dwa wnioski: jedne wniosek o odszkodowanie, drugi wniosek o zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę. Jest istotna różnica pomiędzy tymi dwoma wnioskami. Szczegóły będzie można znaleźć oczywiście na naszej stronie. Wniosek należy złożyć do naszej komisji. Formalnie siedziba komisji znajduje się przy Alejach Ujazdowskich 11. Termin to jest 30 dni od dnia wydania decyzji przez komisję. Te wszystkie terminy również znajdą się na Biuletynie Informacji Publicznej – tłumaczył Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę na to, żeby składane wnioski były bardzo dobrze udokumentowane. Chodzi o to, aby przedstawić tam dowody na krzywdę, na podniesione czynsze czy ewentualne szykanowanie.

Świadczenia będą wypłacane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy, jak i pieniędzy, które zostały zabezpieczone w ramach postępowania egzekucyjnego, które prowadzi komisja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl