fot. twitter/Ruch Narodowy

Warszawa: Dziś manifestacja przeciw napływowi do Polski ludności spoza Europy

„Polacy przeciwko masowej imigracji” – to hasło manifestacji, która odbędzie się dziś przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Jej organizatorem są m.in. Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska. Uczestnicy zgromadzenia będą protestować przeciw napływowi do Polski ludności spoza Europy. Mowa tu m.in. o imigrantach z państw muzułmańskich.

Organizatorzy manifestacji podkreślają, że rząd Zjednoczonej Prawicy najpierw otworzył rynek pracy dla Ukraińców i Białorusinów, a teraz wspiera imigrację z Azji.

Mówimy „nie” polityce rządzących, która opiera się na zatajaniu przez nich faktycznej skali imigracji w Polsce – zaznaczył w video zapraszającym do manifestacji wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Mamy największą w powojennej Europie jednorazową imigrację jednego narodu do drugiego państwa. Mamy ponad 1 milionową imigrację Ukraińców do Polski. Dodatkowo rząd otworzył poufne rozmowy     na szczeblu rządowym z szeregiem państw azjatyckich, ażeby ściągać tu imigrantów. Są to także państwa muzułmańskie, jak Bangladesz czy Uzbekistan. Mówi się także o ściąganiu dużych grup imigrantów z Azji Wschodniej: z Chin, Wietnamu, a nawet Filipin. Jesteśmy temu wszystkiemu przeciwni. Nie chcemy w Polsce multikulturalizmu – powiedział Krzysztof Bosak.

Dzisiejsza manifestacja przeciw masowej imigracji w stolicy nie jest pierwszą tego typu, jaką organizowały Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska. Podobna odbyła się z ich inicjatywy w lutym 2016 r.

Protest odbywający się wtedy na pl. Zamkowym w Warszawie przebiegał pod hasłem „Przeciw islamizacji Europy”. Wzięło w nim udział ok. 1,5 tys. osób.

RIRM

drukuj