fot. PAP/Darek Delmanowicz

Stalowa Wola: Prezydent A. Duda otworzył Polską Wystawę Gospodarczą

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą na Podkarpaciu. W Stalowej Woli odwiedził Hutę i otworzył w nowo wybudowanej hali Agencji Rozwoju Przemysłu Polską Wystawę Gospodarczą.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Od COP do Gospodarki 4.0”, w której zaprezentuje się około 70 wystawców między innymi z przemysłu ciężkiego, motoryzacyjnego i spożywczego.

Jest nam dzisiaj potrzebny kolejny skok w nową erę gospodarki – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Ten skok się w Polsce dokonuje – dodał.

– Skok w nową erę gospodarczą, skok w erę gospodarki 4.0., czyli gospodarki nowoczesnej, która będzie kolejną erą rozwoju przemysłowego świata, ale w którym my chcemy wziąć odważny udział. Chcemy być w awangardzie tego rozwoju. Chcemy być wśród tych, którzy będą na jego przodzie. Mamy ku temu wielką szansę, bo będzie to rozwój specyficzny, jakiego do tej pory nie było. Będzie to rozwój, który zaplecie to co namacalne, fizyczne, dotykalne z tymi najnowocześniejszymi technologiami, które wprowadzają nas do wirtualnego świata. Będzie więc to połączenie wielu elementów w łańcuchowe procesy wytwórcze – wskazał prezydent Andrzej Duda.

Polska Wystawa Gospodarcza nawiązuje do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które odbywały się we Lwowie, Krakowie, a ostatnia w 1929 r. w Poznaniu.

W czasie obchodów 100-lecia niepodległości prezydent RP przywrócił ideę wystaw prezentujących potencjał polskiej gospodarki.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl