fot. PAP/Piotr Polak

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości na nowy sprzęt

4 mln zł dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości otrzymał kielecki szpital na nowy sprzęt. Środki pozwoliły na zakup nowoczesnej aparatury ratującej życie m.in. ofiarom przestępstw.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wzbogacił się o tomograf komputerowy. Placówkę odwiedził dziś minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Polityk obejrzał pracownię z nowym sprzętem. Spotkał się też z kierownictwem szpitala.

Minister Zbigniew Ziobro zapowiedział w Kielcach, że środki z Funduszu Sprawiedliwości będą trafiać także do innych szpitali.

– Mimo słów krytyki ze strony opozycji, która twierdzi, że te pieniądze nie powinny być na takie cele przekazywane, będę dalej konsekwentnie realizował te zadania. Uważam, że słusznym było rozszerzenie ustawowe przekazywania środków finansowych z Funduszu Sprawiedliwości również na cele związane z ratowaniem zdrowia i życia ofiar wypadków drogowych czy innych zdarzeń, które mają charakter zdarzeń ocenianych przez pryzmat Kodeksu karnego – każdy wypadek, każda katastrofa, każdy pożar też jest elementem śledztwa, są tam pokrzywdzeni, dlatego jest uzasadnienie, by te środki przekazać – mówił Zbigniew Ziobro.

Fundusz Sprawiedliwości wspiera osoby pokrzywdzone i świadków przestępstw, przeciwdziała przestępczości i zapewnia pomoc postpenitencjarną.

RIRM

drukuj