fot. cba.gov.pl

Kielce: kontrola CBA w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim. Funkcjonariusze CBA mieli zabezpieczyć m.in. skrzynki mailowe byłych i obecnych pracowników urzędu i kontrolować inwestycje z 2017 roku.

Informacje o kontroli CBA w urzędzie marszałkowskim potwierdził rzecznik instytucji, Przemysław Chruściel. Funkcjonariusze pojawili się dziś w Departamencie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, który odpowiada za rozdzielanie unijnych pieniędzy.

„Czynności polegały na zabezpieczeniu dokumentacji oraz elektronicznych nośników danych na temat jednego z projektów zrealizowanych w oparciu o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Mowa o inwestycji, której realizacja rozpoczęła się w 2017 roku, a zakończyła w roku 2019” – poinformowano.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że agenci mieli również zabezpieczyć m.in. skrzynki mailowe byłych i obecnych pracowników urzędu m.in. byłego marszałka w latach 2006-2018 Adama Jarubasa.

„Nie mam niczego do ukrycia, Nie dostałem żadnego powiadomienia, że toczy się postępowanie, które w jakikolwiek sposób miałoby mnie dotyczyć. Mam nadzieję, że sprawa będzie procedowana zgodnie z pewnymi zasadami, a nie z celem politycznym. Nie mam pewności, czy nie odbywa się to na zasadzie: >>dajcie człowieka, to i paragraf się znajdzie<<” – powiedział Adam Jarubas.

Centralne Biuro Antykorupcyjne jak dotąd nie udzieliło informacji w sprawie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl