fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent Duda spotka się dziś w USA z przedstawicielami świata nauki

Drugiego dnia wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami świata nauki w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej. Zaplanowano tam jego wystąpienie.

Następnie prezydent Rzeczypospolitej Polskiej będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem. Z kolei w Wallington złoży kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego, a na spotkaniu z Polonią odznaczy jej zasłużonych przedstawicieli.

Tymczasem nie milkną komentarze po wczorajszym przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy podczas 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Na konferencji po debacie szef polskiego państwa podkreślił, że Polska bardzo zyskała na znaczeniu dzięki zbliżającej się obecności w Radzie Bezpieczeństwa  Organizacji Narodów Zjednoczonych.

– Widać, że mamy szanse na promowanie dobrego wizerunku Polski właśnie poprzez pracę w Radzie Bezpieczeństwa przez te dwa lata 2018, 2019. Mamy przecież w 2018 roku stulecie odzyskania niepodległości, więc to wszystko dla nas tak bardzo dobrze się poskładało – powiedział Andrzej Duda.

Ostatniego dnia wizyty, prezydent Andrzej Duda odwiedzi West Point, gdzie mieści się Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych.

Następnie złoży wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Zwieńczeniem będzie  wykład prezydenta Andrzeja Dudy dla kadetów West Point.

RIRM

drukuj