fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki i minister Zalewska uczestniczyli w zakończeniu roku szkolnego

Uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych kończą dziś rok szkolny. Przed nimi aż 70-dniowe wakacje. Do ław szkolnych uczniowie wrócą 3 września. W zakończeniu roku wzięli udział również premier Mateusz Morawiecki, który był w Ząbkach, a także szefowa MEN Anna Zalewska, która przyjechała do Ostrowi Mazowieckiej.

Dziś w całej Polsce trwają uroczystości, podczas których uczniowie otrzymują świadectwa szkolne, niektórzy z wyróżnieniem. Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w podwarszawskich Ząbkach. W swoim wystąpieniu szef rządu dziękował nauczycielom za wysiłek włożony w edukację, a dzieciom gratulował wyników i złożył życzenia na okres wakacji.

Wiem, że szkoła jest bardzo fajna, ale co za dużo to nie zdrowo, więc wszyscy się na pewno cieszycie, że nauka się kończy, że wchodzimy w okres wakacji. Życzę, żeby wakacje były dla was bezpieczne, pełne przygód, piękne, żebyście jeszcze bardziej pełni sił wrócili po 2 miesiącach na nowy rok szkolny – mówił szef rządu.

Życzenia złożyła też minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Uczestniczyła ona w uroczystości zakończenia roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Placówka otrzymała też od szefowej MEN prezenty: tablicę multimedialną i zestaw gier planszowych.

Mijający rok szkolny jest pierwszym rokiem wprowadzania zmian w edukacji – wydłużania czasu nauki w szkołach podstawowych do ośmiu lat i stopniowej likwidacji gimnazjów.

 

RIRM

drukuj