PAP/Wojtek Jargiło

Premier M. Morawiecki: R. Trzaskowski dla celów politycznych chwyta się sabotażu ekonomicznego

Rafał Trzaskowski dla celów politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą można nazwać sabotażem ekonomicznym; mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Podobno według Pana Rafała Trzaskowskiego Polska znajduje się w wyjątkowo złej sytuacji gospodarczej, a dane Komisji…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 9 lipca 2020

„Podobno według pana Rafała Trzaskowskiego Polska znajduje się w wyjątkowo złej sytuacji gospodarczej, a dane Komisji Europejskiej na temat naszego kraju są niepokojące” – napisał szef rządu na Facebooku.

„Takie słowa padły dziś na jego konferencji prasowej. Na finiszu kampanii widzimy wyraźnie szczyt bezczelności w Himalajach hipokryzji wiceprzewodniczącego PO” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

„Oto kandydat na urząd prezydenta, dla celów wybitnie politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą śmiało można nazwać sabotażem ekonomicznym. A może polityk z prezydenckimi aspiracjami nie zna podstawowych, najbardziej aktualnych danych gospodarczych? Zdumiewające…” – zauważył premier.

Według niego mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to nie tylko straszenie milionów Polaków, i to w momencie, gdy już wystarczająco boją się o losy swoich rodzin w kryzysie.

„To nie tylko działanie na szkodę polskiego rządu, służb, lekarzy i przedsiębiorców, którzy miesiącami robili wszystko, by ochronić społeczeństwo przed skutkami epidemii. To przede wszystkim skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna – taka wiadomość idzie w świat i może odstraszać inwestycje, wpływać na naszą wiarygodność handlową i ratingi. Wiem to z własnego doświadczenia biznesowego” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

„Oczywiście nie zapominajmy, że słowa, które padły, jak zwykle w przypadku przedstawiciela PO mają się nijak do rzeczywistości. Zainteresowanych odsyłam do prognoz Komisji Europejskiej i danych Eurostatu, o których pisałem wczoraj. Według nich będziemy mieli najlepsze wyniki gospodarcze w całej Unii Europejskiej” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Pytał, czy naprawdę chcemy prezydenta, który „obniża wiarygodność Polski, szkodzi przedsiębiorcom i podminowuje inwestycje”.

„A może Pan Trzaskowski po prostu odwrócił tabelkę do góry nogami? Przecież zdarzało mu się zapomnieć, jak głosował w kluczowych sprawach i że był posłem” – dodał premier Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj