fot. twitter.com/Policja_KSP

Policja: Zatrzymany mężczyzna, który w trakcie protestów rzucił szklaną butelkę w policjantów

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 46-letniego Arkadiusza S., który 24 października podczas nielegalnego zgromadzenia na ulicach Warszawy był agresywny. Mężczyzna miał rzucić szklaną butelkę w policjantów.

Jak przekazał PAP nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji, na jednym z nagrań uwieczniono Arkadiusza S., który rzuca szklaną butelkę w interweniujących policjantów. Zdarzenie miało miejsce na placu Bankowym.

„Mężczyzna, który 24 października podczas nielegalnego zgromadzenia na ulicach Warszawy rzucił w zabezpieczających protest policjantów butelką został zatrzymany na terenie województwa pomorskiego. Zatrzymanie to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku” – powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Prowokacyjne zachowanie 46-letniego Arkadiusza S. wobec pełniących służbę funkcjonariuszy policji zostało zarejestrowane na filmie, który został opublikowany w mediach społecznościowych.

„Osoby komentujące to nagranie sugerowały, że osobą, która rzuca w policjantów szklaną butelkę jest funkcjonariuszem służb. Nie była to prawda” – podał rzecznik KSP.

Czynności z udziałem zatrzymanego 46-latka prowadzą policjanci stołecznego wydziału dochodzeniowo-śledczego. O ostatecznej treści zarzutów przedstawionych mężczyźnie zdecyduje prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Północ.

PAP

drukuj