fot. flickr.com

Policja: siedem wypadków ze skutkiem śmiertelnym podczas ostatniej doby

W ciągu ostatniej doby w Polsce doszło do siedmiu wypadków ze skutkiem śmiertelnym – wynika z informacji podanych w piątek przez Komendę Główną Policji.

KGP poinformowała, że od początku wakacji, czyli od 19 czerwca, na polskich drogach miało miejsce 395 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, z czego siedem w ciągu ostatniej doby. 69 osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych zmarło w szpitalu w okresie krótszym niż 30 dni od daty wypadku. Przypadki takie policja także ujmuje w statystyce wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Policja apeluje do kierowców, aby przestrzegać elementarnych zasad ostrożności i bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego, takich jak limity prędkości czy stan trzeźwości kierujących.

Policja przypomina także o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa, właściwego przewożenia dzieci w aucie oraz ograniczeniu do minimum rozmów telefonicznych podczas jazdy.

Kierowcy powinni też dostosować prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności, a także stanu psychofizycznego. Powinni także zawsze zwalniać przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami. Należy również pamiętać o obowiązkowych przerwach w trakcie wielogodzinnych podróży.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl