By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419

M. Suski: Kandydat na nowego marszałka Sejmu może być zaskoczeniem, ale będzie to dobry kandydat

Kandydat na nowego marszałka Sejmu  może być dla niektórych zaskoczeniem (…) Jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym marszałkiem – powiedział szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Dziś podczas posiedzenia Sejm wybierze nowego marszałka. Marek Kuchciński zapowiedział, że złoży rezygnację podczas dzisiejszego Prezydium Sejmu. Ma to związek z informacjami o jego lotach służbowych. Kuchciński, podkreśla, że nie złamał prawa [zobacz więcej].

Minister Marek Suski pytany był w Polskim Radiu o to, kto z Prawa i Sprawiedliwości jest kandydatem na marszałka Sejmu. Jest wiele nazwisk na giełdzie – wskazał.

Będzie to dziś ogłoszone. Rzeczywiście jest wiele nazwisk na giełdzie. Szczególnie opozycja wymyśla różne najdziwniejsze koncepcje. Będzie to być może dla niektórych zaskoczenie, ale będzie to bardzo dobry kandydat na marszałka i jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym marszałkiem. Oczywiście mamy długą listę dobrych kandydatów na marszałka, wszyscy typują, a kandydat będzie jeden – akcentował Marek Suski.

Na liście kandydatów PiS na stanowisko marszałka wymieniane są nazwiska Ryszarda Terleckiego, Małgorzaty Gosiewskiej i Małgorzaty Wassermann. PO-KO zgłosił na tą funkcję Małgorzatę Kidawę – Błońską.

Minister Marek Suski skomentował również sam fakt podania się do dymisji przez Marka Kuchcińskiego. To nie jest przyznanie się do błędu. W ten sposób pokazujemy społeczeństwu, że go słuchamy. Ponadto kwestie lotów najważniejszych osób w państwie będą uregulowane – zapewnił.

 

RIRM/PAP

drukuj