M. Suski: PO poprzez wotum nieufności chce zaistnieć politycznie

Platforma Obywatelska chce z mównicy sejmowej krytykować rząd Prawa i Sprawiedliwości za to, że dba o polskie interesy i przywraca podmiotowość kraju na arenie międzynarodowej – mówił poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do złożonego dziś w Sejmie wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło.

Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. PO chce, by debata nad wnioskiem odbyła się na początku kwietnia. Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna poprą wniosek Platformy. Inicjatywy przeciwko rządowi PiS nie wesprze Kukiz’15.

Wniosek Platformy liczy, wraz z uzasadnieniem, 35 stron i opisuje zarzuty ugrupowania wobec większości członków obecnej Rady Ministrów. Dotyczą one m.in. spadku PKB, inwestycji i zadłużania się Polski.

Poseł Marek Suski wskazuje, że kolejny wniosek Platformy Obywatelskiej to chęć politycznego zaistnienia.

Opozycja widzi jednak mało złych strony tego rządu. Mówiąc jednak poważnie: to będzie taka połajanka, okazja do tego, żeby przez godzinę czy półtorej godziny występować z mównicy, mówiąc, jaki to fatalny rząd jest w Polsce – który broni polskich interesów, który nie jest na kolanach w Unii Europejskiej, który nie pozwala likwidować polskiego przemysłu, nie wyprzedaje, a wręcz odkupuje to, co poprzednicy sprzedali. Będzie to więc taka krytyka trochę ideologiczna, pozbawiona szans na przegłosowanie. To też pokazało, jak podzielona jest opozycja – pokłócili się przy tym wniosku. Nie wiadomo, czy ostatecznie przekonali czymś (Ryszarda) Petru, żeby poparł (Grzegorza) Schetynę na kandydata (na premiera) – wskazuje Marek Suski.

Inicjatywa PO, mimo deklarowanego wsparcia części pozostałych klubów opozycyjnych, nie ma szans na powodzenie. Prawo i Sprawiedliwość dysponuje w Sejmie samodzielną większością 234 głosów.

Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności został zapowiedziany dwa tygodnie temu, dzień po szczycie UE, podczas którego przy sprzeciwie Polski ponownie wybrano na szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl