Ruszyła infolinia WOT wspierająca ośrodki pomocy społecznej oraz organizacje pozarządowe

W czwartek ruszyła infolinia wsparcia ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych. Jej obsługą zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

To kolejne działanie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Pod numerem telefonu 800-100-115 pracownicy placówek i organizacji pomocowych mogą przez całą dobę wnioskować o wsparcie ich działań w terenie i pomoc podopiecznym.

Płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT, wskazał, że nowa infolinia jest dodatkowym narzędziem wsparcia dla uruchomionej wiosną aplikacji „Platforma wsparcia WOT”.

– Infolinia jest po to, aby rozwiać wątpliwości nt. procedur wsparcia udzielanego przez wojsko w sytuacji walki z koronawirusem. Zachęcamy do kontaktu. Infolinia jest czynna siedem dni w tygodniu. Żołnierz, który ją obsługuje, odpowie na wszystkie pytania. Jest to dodatek do „Platformy wsparcia WOT”. (…) To narzędzie, za pomocą którego można w łatwy sposób zawnioskować o wsparcie wojska. Można zadzwonić, porozmawiać z osobami, które zarządzają wsparciem w dowództwie WOT, można też się zarejestrować jako podmiot, który będzie mógł korzystać z naszej „Platformy wsparcia” – wyjaśnił płk Marek Pietrzak.

Do tej pory na „Platformie wsparcia WOT” zarejestrowało się 2300 podmiotów. Udało się też zrealizować 12,5 tys. wniosków o wsparcie. Dotyczyły one głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zakupów oraz dostarczania leków czy też budowy polowych izb przyjęć.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl