Misjonarz na Post: Za każdego polskiego misjonarza modli się już co najmniej 9 osób

Trwa akcja „Misjonarz na Post”. To duchowe wsparcie 2004 misjonarzy z Polski posługujących na całym świecie. Obecnie za każdego z nich modli się co najmniej 9 osób.

W tegorocznej edycji „Misjonarza na Post” bierze udział już ponad 18 tys. osób. To rekordowa liczba uczestników.

– Cieszy nas, że zainteresowanie z roku na rok rośnie, bo to oznacza, że za polskich misjonarzy modli się coraz więcej osób. Nie każdy z nas może wyjechać do Afryki czy Ameryki Południowej, ale każdy może dołączyć do modlitwy za misje. Warto podjąć takie wyzwanie w Wielkim Poście – zaznaczył Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl.

Obecnie w 99 krajach świata pracuje 2004 polskich misjonarzy. Najwięcej polskich misjonarzy, bo aż 805, pracuje w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. W Afryce i na Madagaskarze jest ich 775, w Azji 337, w Oceanii – 67, a w Ameryce Północnej – 19. Na profilach w mediach społecznościowych organizatorzy publikują filmiki i zdjęcia przesłane przez misjonarzy.

– Chcemy pokazać naszym uczestnikom kawałek misji i pracy polskich misjonarzy. Czasem jest ona barwna, egzotyczna i kolorowa, ale bywa też trudna – podkreślił o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca inicjatywy i redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

Do akcji można dołączyć w każdej chwili. Wystarczy wypełnić krótki formularz na www.misjonarznapost.pl i wylosować misjonarza, za którego będziemy się modlić.

RIRM/Misjonarz na Post

 

 

 

 

 

drukuj